Prodloužený víkend pod stanem

11.08.2014 09:36

Letos ve dnech 8. - 11. srpna 2014 vyjela parta Hasičů Stará Lysá opět pod stan. V pátek dopoledne vyjelo celkem 10 dětí spolu s průběžně se měnícím počtem dospěláků - (celkem 12) směr Českolipsko do lesního autokempu Hamr na Jezeře, který se nachází v krásném klidném prostředí borového lesa nedaleko Hamerského jezera. Po postavení stanů a obědě jsme se vydali na obhlídku kempu a okolí. Nakonec jsme zůstali u Hamerského jezera, kde jsme si užili koupání  a odpočinek. V kempu mimo naší hasičské bandy kempovali také Hasiči Loužnice, se kterými jsme se v sobotu ráno vydali na exkurzy do Báňského záchranného sboru přímo v Hamru na Jezeře. Hned jak nás přivítal místní hlídací pes jsme si prohlédli vozový park, nasadili helmy a čekala nás praktická ukázka, jak funguje  cvičný polygon. Byla pro nás připravena překážková dráha střední obtížnosti, naštěstí bez světel a bez dýmu, ale i tak jsme si udělali dosti přesnou představu, jak to vypadá při ostrém cvičení, kdy je nutné s sebou nést kyslíkový přístroj, masku a svítilnu, a s tím nákladem se vyhýbat kládám přes cestu a prolézat úzkými chodbami a rourami. Po této exkurzy a obědě jsme se vydali opět na pláž, kde se děti bavili skákáním z mola a sjíždění skluzavky. V  podvečer jsme zašli všichni na minigolf, který je přímo v kempu. Po setmění vedoucí pro děti spolu s Hasiči Loužnice připravili noční bojovku, kterou nakonec všechny děti zvládly a došly až nakonec.  V neděli ráno jsme se vypravili na hlavní výlet - pěší tůru na tzv. Hamerský okruh, který vede z Hamru na Jezeře, přes přírodní památky Děvín-Ostrý, Široký kámen, Skalní divadlo, Sochorům pomník, Stohánek, Rašelinistě Černého rybníka a zpět do Hamru - celkem 9,2 km. Tuto trasu zvládli i ti nejmenší - Anička a Jiřík. Ještě jsme se po pozdějším obědě opět vydali na pláž k jezeru zaplavat si a vydovádět se na pláži. Z neděle na pondělí začalo v noci bohužel pršet a zamračené počasí s přeháňkami nám chtělo zkazit poslední den našeho prodluženého víkendu. Po zabalení stanů a všech věcí jsme se vydali na cestu domů, přes Liberec. Tady jsme navštívili zoologickou zahradu kde jsme prošli všechny výběhy se zvířaty i expozice a pavilony. I přes občasné deštivé přeháňky jsme tady strávili velmi pěkný den. V podvečer jsme se pak vydali již opradu směr Stará Lysá. I letošní stanování se tak vydařilo a věříme, že dětem zpříjemnilo pár prázdninových dní. Fotky naleznete ve FOTOGALERII.