Víkend pod stanem - mladí hasiči

12.08.2013 13:30

V termínu  9. - 11. srpna 2013 jsme si užili víkend pod stanem. Celkem se zúčastnilo 13 dětí a 9 dospělých.  Cílem se nakonec staly Prachovské skály. Kdo nebyl, může jen litovat, protože se to opravdu povedlo. V kempu Dřevěnice v Jinolicích v pátek dopoledne mladí hasiči postavili 6 stanů. Po prvotním seznámení se s kempem vyrazili na první procházku do lesů v blízkosti. V podvečer přijel zbytek hasičské bandy zejména z řad dospěláků. Posedělo se u stanů. Druhý den ráno po snídani se vyrazilo na hlavní výlet tohoto víkendu - Cíl - Prachovské skály.  Nádherné vyhlídky na  pískovcové věže a skalní bloky nad hlubokými lesními roklemi. Vydali jsme se po turistických značkách a ušli odhadem asi 16 km. Po návradu do kempu se děti vykoupali v rybníce vedle kempu. Po večeři jsme se ještě prošli asi 2 km po okolí kempu. Večer jsme mělůi v plánu posezení u stanů a vyprávění strašidelných historek spolu s hraním her, ale déšť nás zahnal do stanů. V neděli jsme po snídani začali s bouráním stanů a úklidem. Prošli jsme se ještě krátce po kempu a pobyt zde zakončili obědem v restauraci. Potom jsme se vyjeli směr Stará Lysá. Ještě předtím jsme však zastavili  na obecně známé zřícenině hradu Trosky, které mnohým není nutné představovat. Věže zříceniny jsou i symbolem této oblasti.  Fotky naleznete ve FOTOGALERII.