Požár lesního porostu

03.06.2015 12:04

Čas výjezdu: 14:44 hodin

Čas návratu: 19:30 hodin

Lokalita - Benátky nad Jizerou - K Okrouhlíku

V počtu : 1+5 - Žák Jaroslav, Vojtěch Petr, Došlý Jaroslav, Pýcha Vratislav, Stříška Lukáš, Duchoslav Jiří

Na místo dojela jednotka jako druhá. Začali hašením požáru a po vyprázdění cisterny zřídili čerpací stanoviště u Jizery v Kochánkách kde setrvali do likvidace požáru. 

Hasiči po svém příjezdu zjistili, že se jedná o rozsáhlý požár louky, který se navíc rychle šířil do lesa. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu a na místo vyjely profesionální jednotky HZS SČK ze stanic Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Stará Boleslav a Nymburk. Posílila je podniková jednotka Čepro Mstětice a povoláno bylo také množství jednotek dobrovolných hasičů. Konkrétně tyto: Brandýs nad Labem, Káraný, Stará Lysá, Lysá nad Labem, Milovice, Sudovo Hlavno, Sojovice, Benátky nad Jizerou, Kochánky a Předměřice nad Jizerou. Celkově na místě zasahovalo 15 jednotek hasičů s 18 cisternami. V 16:32 se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Likvidace zabrala hasičům dalším několik dlouhých hodin.

Připravujeme: autentické zážitky - aneb - deníček hasiče z místa výjezdu.