Útoky CTIF a požární útoky - závěrečné soutěže hry Plamen 2013/2014 v Sadské

18.05.2014 21:41

Závěrečné soutěže hry Plamen 2013/2014 proběhly tento víkend - 17.a 18.5.2014 stejně jako loni v Sadské.

V sobotu odstartovaly již od brzkých ranních hodin družstva starších útoky CTIF. Naši starší bohužel oba pokusy doběhly s trestnými body, které byly zcela zbytečné. V prvním pokuse šlo o zapomenutý pásek, chybné umístění technického prostředku (koukal z "chlívku"), dále o přetočenou hadici a špatné zařazení na konci. Ve druhém pokusu šlo o zcela zbytečné 3 přešlapy na vodním příkopě, jinak by byl pokus zcela bez chyby. Tedy velká škoda.

Kolem 11 začali soutěžit na útoku CTIF i družstva mladších a současně se rozeběhly závody v požárních útocích pro starší. Mladší svůj první pokus na útocích CTIF pokazili předčasným vyběhnutím ještě před hvizdem píšťalky, zapomenutím pásku, chybnému úvazu na proudnici a špatným zařazením se ke džberovce. Potom byly pokusy mladších z důvodu deště ukončeny.

První pokus požárních útoků starší již běžely za deště a v chladu. Drkotaly jim zuby,ale byli stateční, opřely se do toho statečně a pokus byl proveden bez chyby v čase 55,73. Druhý pokus byl za ještě většího deště, ale přesto se starším povedl bez chyby a byl opět platný a dokonce lepší - 41,61. Odpoledne byly vyhlášeny celkové výsledky hry Plamen 2013/2014 pro starší.

Družstvo starších se tak umístilo v tomto ročníku na 19. místě z 28 družstev. 

Mladší pokračovali ve svém druhém pokusu na útocích CTIF až druhý den, v neděli, kdy pokus byl bohužel opět s chybami, za neodložení pásku do bedýnky, mluvení a přetočenou hadici. Poté byly provedeny pokusy v požárních útocích. První pokus byl proveden s šíleným časem 54,53 , vzhledem k tomu, že na rozdělovači došlo k rozpojení. Na druhý pokus se tak mladší lépe soustředili a zakončili jej s nádherným časem 27,69, čímž se mladší v tomto ročníku umístili na 14. místě z 31 družstev.  

Děkujeme všem mladým hasičům za jejich účast na soutěžích v tomto ročníku Plamenu a gratulujeme jim k umístění.

Výsledky hry Plamen 2013-2014 - mladší, starší.

Fotky naleznete ve FOTOGALERII.