Článek v 5plus2.cz :-)

27.09.2013 21:20

Vyšel o nás článek....celý článek možno přečíst ZDE

Závodí, pořádají kulturní akce a jsou připraveni kdykoli pomoci

STARÁ LYSÁ - Sbor dobrovolných hasičů ve Staré Lysé má i několik profesionálů, většinou jsou to ale "dobráci", kteří závodí, organizují společenské a kulturní akce v obci a pracují s mládeží. Vychovávají z nich další dobrovolné hasiče a zároveň jim nabízejí alternativu, jak aktivně trávit volný čas.

Snaží se aktivně pracovat hlavně s mládeží. Kromě soutěží, jezdí také na výlety či stanovat.

Snaží se aktivně pracovat hlavně s mládeží. Kromě soutěží, jezdí také na výlety či stanovat.
Foto: Hasiči Stará Lysá
"Naše obec disponuje výjezdovou jednotkou, která je zařazena do Jednotek požární ochrany s číslem 3, tedy mezi našimi dobráky jsou i profesionální hasiči," popisuje jeden z hasičů lyské jednotky. Dobráci se říká právě dobrovolným hasičům.

Jejich "mladí hasiči" se pravidelně zúčastňují .........................................více ZDE.